Página principal Ayuda Índice de la sección

 

VI.4 SECRETARIAT D'ESPORTS

 

Ocupació de les instal·lacions

Alumnes de la Facultat d'Educació

Usuaris

Activitats esportives

Cursos de formació

Escola d'estiu

Participació en les lligues internes

Equips federats (Club Esportiu Universitat d'Alacant)

Participació en competicions universitàries externes

Esdeveniments organitzats

Altres centres de la Universitat que utilitzen les instal·lacions esportives

Entitats alienes a la Universitat que organitzen esdeveniments en les seues instal·lacions

 

 

 

Secretariat d'Esports

Instal·lacions, serveis, campionats i esdeveniments esportius

Club Esportiu Universitat d'Alacant

 

 

OCUPACIÓ DE LES INSTAL·LACIONS

L'ocupació mitjana de les instal·lacions va ser del 43,41 %.

 

Instal·lació

DILLUNS A DIVENDRES

CAP DE SETMANA

Hores

disponibles

%

ocupació

Hores

disponibles

%

ocupació

Sala Blava

75

38

17

15

Sala d’arts marcials

75

22

17

11

Pista poliesportiva

75

84

17

62

Esquaix (4)

400

60

84

24

Aula

75

25

17

34

Sala ping-pong

75

20

17

10

Sala d’aeròbic-esgrima

75

53

17

32

Gimnàs

75

35

17

25

PISTES EXTERIORS

Bàsquet (2)

140

45

34

35

Futbol de sala

70

32

16

18

Tennis (2)

140

56

34

28

Camp d’herba

70

58

16

82

Màxim d’usuaris

% ocupació

Màxim d’usuaris

% ocupació

Sales de musculació

3.000

70

700

50

Rocòdrom

450

35

102

20

Piscina

2.340

76

504

61

47.26%

33.80%

Comienzo de la página

 

ALUMNES DE LA FACULTAT D'EDUCACIÓ


Instal·lacions utilitzades:
Sala Blava multiusos, Sala d’esgrima i aeròbic, Pista poliesportiva, Pistes exteriors

CURS - ASSIGNATURA - ALUMNES

* Especialista en Educació Infantil - 35

1r B - DESENVOLUPAMENT PSICOMOTOR - 99

1r D * BASES BIOLÒGIQUES I FISIOLÒGIQUES DEL MOVIMENT - 106

* TEORIA I PRÀCTICA DE L’EDUCACIÓ FISICA - 107

* EDUCACIÓ FÍSICA I LA SEUA DIDÀCTICA - 102

* APRENENTATGE I DESENVOLUPAMENT MOTOR - 102

2º A - EDUCACIÓ FÍSICA I LA SEUA DIDÀCTICA - 86

2º C - EDUCACIÓ FÍSICA I LA SEUA DIDÀCTICA - 89

2º D * EL COS COM A MITJÀ D’EXPRESSIÓ I COMUNICACIÓ - 84

* EDUCACIÓ FÍSICA I LA SEUA DIDÀCTICA II - 100

2º E - EDUCACIÓ FÍSICA I LA SEUA DIDÀCTICA - 90

3º B - EL JOC COM A MÈTODE DIDÀCTIC - 67

3º D * INICIACIÓ ESPORTIVA ESCOLAR - 88

* ACTIVITATS ESPORTIVES EN EL MEDI AMBIENT- 68

* ACTIVITATS RECREATIVES PER A XIQUETS AMB MINUSVALIDESES -49

TOTAL 1.272

Comienzo de la página

 

USUARIS


* Targeta esportiva ................................................................................... 1.500.-

* Abonaments de piscina............................................................................. 500.-

* Nombre de tiquets (del 22-5-99 al 20-7-00).............................................101.219.-

Comienzo de la página

 

ACTIVITATS ESPORTIVES


MODALITAT

Aeròbic

1.319

Balls de saló

395

Esgrima

143

Gim. de manteniment

94

Judo

139

Kung – fu

108

Natació

652

Rem

26

Tennis

413

Tir amb arc

58

Vela

50

Busseig

80

TOTAL

3.477

 


Comienzo de la página

 

CURSOS DE FORMACIÓ


MODALITAT

IV Jornades Tecnicopràctiques d’Iniciació als Esports Col·lectius

Futbol de sala

60

Natació recreativa

61

Voleibol

60

Bàdminton

75

Massatge esportiu

27

Pilota valenciana

15

Handbol

18

La columna vertebral en l’esport

14

Salvament i socorrisme

65

Escalada en roca

21

Monitor d’aeròbic

18

Jocs i esports alternatius

58

TOTAL

492

 


Comienzo de la página

 

ESCOLA D'ESTIU

 

En l'edició de l'Escola d'Estiu de l'any 2000 van participar un total de 250 xiquets i xiquetes.

Comienzo de la página

 

PARTICIPACIÓ EN LES LLIGUES INTERNES


ESPORT

EQUIPS

INSCRITS

TOTAL PARTICIPANTS

Escacs

36

36

Lliga de bàdminton

12

12

Torneig de bàdminton

15

15

Bàsquet femení

4

40

Concurs de triples

43

43

Concurs de mats

8

8

Torneig 2x2

24

72

Bàsquet masculí

24

261

Frontennis

10

10

Futbol de sala femení

2

20

Esgrima

34

34

Futbol de sala masculí 1a

32

320

Futbol de sala masculí 2a

62

620

Futbol 7 1a

28

336

Futbol 7 2a

91

1.092

Rugbi

3

55

Esquaix

26

26

Tennis

64

64

Ping-pong

23

23

Voleibol

10

60

Voleibol de platja

10

20

TOTALS

290

271

3.167


Comienzo de la página

 

EQUIPS FEDERATS (CLUB ESPORTIU UNIVERSITAT D'ALACANT)


ESPORT

PARTICIPANTS

CATEGORIA 99/00

CATEGORIA 00/01

Voleibol femení

17

1a divisió

1a divisió

Hoquei femení

14

1a divisió

1a divisió

Hoquei masculí

22

1a divisió

1a divisió

Fútbol de sala femení

14

Lliga provincial

Lliga provincial

Futbol de sala masculí

17

1a estatal A

1a estatal A

Rugbi masculí

32

1a autonòmica

1a autonòmica

Atletisme

5

Campionats autonòmics

Campionats autonòmics

Rem

30

Regates estatals

Regates estatals

Busseig

25

Eixides

Eixides

Vela

8

Regates universitàries

Regates universitàries

Esgrima

15

Competicions autonòmiques

Competicions autonòmiques

TOTAL 199

Club Esportiu Universitat d'Alacant

Comienzo de la página

 

PARTICIPACIÓ EN COMPETICIONS UNIVERSITÀRIES EXTERNES


GRUP LLEVANT

Universitats participants

  • UNIVERSITAT D'ALACANT
  • UNIVERSITAT DE VALÈNCIA
  • UNIVERSITAT JAUME I DE CASTELLÓ
  • UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE VALÈNCIA
  • UNIVERSITAT DE CASTELLA-LA MANXA
  • UNIVERSITAT DE MÚRCIA
  • UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE CARTAGENA
  • UNIVERSITAT CATÒLICA SAN ANTONIO DE MÚRCIA

LLIGA ZONAL

DEL 6-11-99 A L’ 11-3-00 BÀSQUET FEMENÍ, BÀSQUET MASCULÍ, FUTBOL DE SALA MASCULÍ, FUTBOL DE SALA FEMENÍ

CONCENTRACIONS ZONALS

12 DE FEBRER ELX CAMP A TRAVÉS

24 I 25 DE FEBRER VALÈNCIA RUGBI

2 I 3 MARÇ ALACANT VOLEIBOL MASCULÍ, VOLEIBOL FEMENÍ, TIR AMB ARC, ESQUAIX

2 I 3 DE MARÇ ELX ATLETISME

24 I 25 MARÇ ALBACETE ESGRIMA, ORIENTACIÓ

25 DE MARÇ ELX VOLEI DE PLATJA

30 I 31 DE MARÇ MÚRCIA FRONTENNIS, FUTBOL-7

30 I 31 DE MARÇ CARTAGENA ESCACS, BÀDMINTON, PING-PONG

CAMPIONATS D'ESPANYA

11 DE MARÇ SANTIAGO DE COMPOSTEL·LA CAMP A TRAVÉS

3-6 D’ABRIL ÀVILA ESCACS, PING-PONG

8-9 D’ABRIL VALÈNCIA JUDO, KARATE, TAEKWONDO

11-14 D’ABRIL PAMPLONA BÀDMINTON, ESQUAIX

14-15 D’ABRIL ALBACETE ORIENTACIÓ

29-30 D’ABRIL MADRID TIR AMB ARC

3-6 DE MAIG MADRID VOLEI DE PLATJA

6-7 DE MAIG OVIEDO ATLETISME

6-7 DE MAIG MADRID TRIATHLON

12-18 DE JUNY VIGO FUTBOL DE SALA PAS


* Concentracions Zonals Grup LLevant

DATA

LLOC

ESPORT

NRE.

PREMIS

12 / 2 / 00

Elx

Camp a través

12

1r equip masculí

1r equip femení

3r Carlos Gutiérrez

24 – 25 / 2 / 00

València

Rugbi

27

2n classificat

2 – 3 / 3 / 00

Alacant

Voleibol

Esquaix

Tir amb arc

38

Finalista masc. i fem.

3r Juan R. Quesada

3r Pascual Moya

2 – 3 / 3 / 00

Elx

Atletisme

21

1r Antonio Escribano –100 m.

2a Margarita Marcos –100 m.

2n Manuel Guede –200 m.

3a Margarita Marcos–200 m.

1a Blanca González–400 m.

2n José L. Juan–5.000 m.

1a Cristina Giménez–5.000 m.

2n Daniel Tovar–longitud

2a Dolores Marco –5km m.

3a Cristina Giménez–5 km m.

1a Alejandra López –martell

1a Carmen Martínez –pes

1a Alejandra López –disc

2a Carmen Martínez -disc

24 – 25 / 3 / 00

Albacete

Esgrima

Orientació

18

3r equip espasa

2a Lidia García –espasa

3a Idoia Fernández – espasa

2n equip floret

1r Jordi Céspedes –floret

2a Itziar Fernández –floret

2n equip masculí

3r Emili Sellés

1r equip femení

1ª Esther Gil

25 / 3 / 00

Elx

Volei de platja

3

3a classificats masculí

30 – 31 / 3 / 00

Múrcia

Frontennis

Futbol – 7

16

1r equip femení

30 – 31 / 3 / 00

Cartagena

Escacs

Bàdminton

Ping-pong

14

1a Lucía Távera

2n Jordi Aparici

2n dobles mixtos

1r Fernando Bermejo

1r equip masculí

Nombre de participants.................................................................... 149

 

* Campionats d'Espanya

DATA

LLOC

ESPORT

NOMB

PREMIS

11 / 3 / 00

Santiago de Compostel·la

Camp a través

10

27 equip masculí de 46

15 equip femení de 36

3 - / 4 / 00

Àvila

Escacs

Ping-pong

9

8 – 9 / 4 / 00

València

Judo

Karate

Taekwondo

25

1r Roberto Cueto –60 kg

3r Vicente Ferrándiz 66-73 kg

3a María Cámara 52-57 kg

2n Antonio Montero –75 kg

11 – 14 / 4 / 00

Pamplona

Bàdminton

Esquaix

10

3a Lucía Távera

2a dobles femenins

14 – 15 / 4 / 00

Albacete

Orientació

8

2n equips

2a Esther Gil

29 - 30 / 4 / 00

Madrid

Tir amb arc

6

3 – 6 / 5 / 00

Madrid

Volei de platja

3

6 – 7 / 5 / 00

Oviedo

Atletisme

8

6a M. Dolores Marco –5km m.

7é Carlos Gutierrea-10.000 m.

Finta Blanca González–400 m.

6 – 7 / 5 / 00

Madrid

Triatló

7

4t Rodrigo Borrego

12 – 18 / 6 / 00

Vigo

Futbol de sala PAS

12

1r classificat

Nombre de participants.................................................................... 98

 

Comienzo de la página

 

ESDEVENIMENTS ORGANITZATS


12/6/99 FASE FINAL AUTONÒMICA D’HOQUEI HERBA, JOCS ESCOLARS GENERALITAT VALENCIANA

SET-DES/99 ENTRENAMENTS PLA 2000 JOVES TALENTS, REIAL FEDERACIÓ ESPANYOLA D’HOQUEI

23/11/99 PRESENTACIÓ EQUIPACIÓ ESPORTIVA: PARTITS FUTBOL DE SALA PAS UNIVERSITAT – PREMSA ESPORTIVA Y UNIVERSITAT – PLATGES DE CASTELLÓ

23/12/99 SUPERVISIÓ DE LA SELECCIÓ DE LA COMUNITAT VALENCIANA DE VOLEIBOL CADET FEMENÍ

7-8/01/00 ENTRENAMENTS DE LA SELECCIÓ DE LA COMUNITAT VALENCIANA DE VOLEIBOL CADET FEMENÍ I MASCULÍ

2-3/3/00 CONCENTRACIÓ ZONAL UNIVERSITÀRIA DE VOLEIBOL MASCULÍ, VOLEIBOL FEMENÍ, ESQUAIX I TIR AMB ARC

10/6/00 FASE FINAL AUTONÒMICA D’HOQUEI HERBA, JOCS ESCOLARS GENERALITAT VALENCIANA

26-30/7/00 CONCENTRACIÓ DE LA SELECCIÓ ESPANYOLA SUB-18 D’HOQUEI HERBA


Comienzo de la página

 

ALTRES CENTRES DE LA UNIVERSITAT QUE UTILITZEN LES INSTAL·LACIONS ESPORTIVES


CURSOS

* Secretariat de Cultura - Aula de Cine, Formació vocal

ACTIVITATS

* Societat de Relacions Internacionals - Curs de Flamenc per a Estrangers

* Secretariat de Cultura - Ioga. Taller de Narració oral. Dansa Contemporània. Assaigs del ballet de cambra resident. Dansa Contemporània Release. Taller de Formació Vocal. Aula de Teatre. Taller de Capoeira

* Institut de Ciències de l’Educació - Recursos de dramatització aplicats a l’ensenyament de les llengües, Mètodes per a combatre l’estrès

* Departament de Psicologia de la Salut - Activitats docents

* Filologia Anglesa - Tècniques de dramatització

* Departament d’Infermeria - Curs de postgrau

* Departament de Sociologia II - Curs d’Educació Especial

* Universitat Permanent - Activitats esportives

ACTIVITATS ESPORTIVES

* Biblioteca de Ciències - Futbol de sala: entrenaments, Lliga de futbol de sala

* Secció sindical de CCOO - Futbol sala

* Dept. Expressió Gràfica - Futbol-7

* Dept. Economia Aplicada i Política Econòmica - Futbol de sala

* Ageval Servei - Futbol-7

* Comissió d’Alumnes de la Facultat Dret - Activitats esportives

* Facultat de Ciències - Activitats esportives Sant Albert Magne

* Dept. Dret Civil - Futbol-7

* Facultat de Filosofia i Lletres - Bàsquet

* Escola U. Treball Social - Futbol de sala

* Servei d’Informàtica (CPD) - Futbol de sala

* Escola U. Ciències Empresarials - Futbol de sala

* Escola U. Relacions Laborals - Futbol-7, Escacs, Aeròbic, Bàsquet

* Escola Politècnica Superior - Futbol de sala

* PAS Universitat - Futbol de sala

* Magister Lucentinos - Futbol-7


Comienzo de la página

 

ENTITATS ALIENES A LA UNIVERSITAT QUE ORGANITZEN ESDEVENIMENTS EN LES SEUES INSTAL·LACIONS


  • Aerobic Educacional Center

- Seminari d’Aeròbic

  • Centre de Formació del Professorat (CEFIRE)

- Cursos de formació

  • Col·legi d’Àrbitres de Voleibol C. Valenciana

- Curs d’Àrbitres

  • Associació de Kung Fu Kuing Fu Fek

- Exàmens de grau

  • Creu Roja Espanyola

- Cursos de socorrista aquàtic

  • Institut de karate tradicional

- Curs de Karate

  • Mimarochi Sport

- Màster d’Aeròbic

  • Organització Espanyola de Wing Tsun

- Curs de Wing Tsun

  • Puma

- III Circuit Nacional Puma d’Aeròbic

  • Centres de comunicació NEFITEL

- Futbol-7

  • Club Esportiu de Futbol de Sala de Sant Vicent

- Lliga local de futbol de sala

  • O.A.L. Patronat Municipal d’Esports de Sant Vicent del Raspeig

- Entrenaments del Club Natació Sant Vicent

- Entrenaments del Club Rítmica Sant Vicent

  • Ajuntament de Novelda

- Entrenaments de l’equip de futbol de 2a B

  • Hércules C.F.

- Partits de l’equip infantil

- Partits de l’equip cadet

  • Col·legi Josefinas

- Lliga local de futbol de sala

  • Clínica Mare Nostrum

- Lliga local de futbol de sala

  • Federació Alacantina de Futbol Sala

- Lliga de futbol-7

  • Federació de Voleibol de la Comunitat Valenciana

- Entrenaments de la selecció espanyola junior masculina

- Partit amistós internacional Espanya-Bèlgica junior masculí

- Concentració C. Valenciana femení cadet

- Concentració C. Valenciana masculí cadet

  • Reial Federació Espanyola d’Hoquei

- Entrenaments del Pla 2000 de joves talents

  • Tresoreria de la Seguretat Social

- Entrenaments de l’equip de futbol de sala

  • Club Bàsquet Sant Blai

- Presentació dels equips femenins

  • Rogel Yamaha Fútbol Sala

- Partits amistosos de futbol de sala

  • Associació d’Amics del Futbol-7 La Caixa

- Entrenaments futbol-7

  • Hospital General d’Alacant

- Partits futbol-7

  • Restaurant Cuevas del Conde

- Lliga local de futbol de sala

  • Moblerone

- Futbol-7

  • IB Jaime II d’ Alacant

- Rocòdrom

  • Jutjats de Benalua

- Futbol-7

  • Ballet de Cambra d’Alacant

- Assaigs de ballet

  • Col·legi Sant Paül d’Alcoi

- Futbol-7

  • Col·legi Sixto Marco d’Elx

- Futbol-7

  • Col·legi Luis Cernuda d’Elx

- Futbol-7

  • Col·legi Comarcal Azorín de Sant Vicent

- Futbol de sala i bàsquet

  • Col·legi Públic Azorín de Santa Pola

- Futbol-7

  • Col·legi Públic Ramón Cuesta de Santa Pola

- Futbol-7, - Natació

  • Skanska Hispania, S.A.

- Futbol-7

  • Institut de Batxillerat Batoi d’Alcoi

- Futbol Sala

  • Col·legi Públic Jaume I de Sant Vicent

- Bàsquet

- Atletisme

  • Direcció General de l’Esport de la Generalitat Valenciana

- Final de bàsquet dels Jocs Escolars


Comienzo de la página

 

 

Secretariat d'Esports

Instal·lacions, serveis, campionats i esdeveniments esportius

Club Esportiu Universitat d'Alacant

 

Página principal Ayuda Índice de la sección