SECRETARIAT D'ESPORTS

 
   

Ocupació de les instal·lacions

Usuaris

Activitats esportives

Cursos de formació

Escola d'estiu

Participació en lligues internes

Equips federats (Club Esportiu Universitat d'Alacant)

Participació en competicions universitàries externes

Esdeveniments organitzats

Altres centres de la Universitat que utilitzen les instal·lacions esportives

Entitats externes que fan esdeveniments en les instal·lacions de la Universitat

 

 

 

Secretariat d'Esports

Instal·lacions, serveis, campionats i esdeveniments esportius

Club Esportiu Universitat d'Alacant

 

 

OCUPACIÓ DE LES INSTAL·LACIONS

 

Instal·lació

DILLUNS A DIVENDRES

CAP DE SETMANA

Hores
disponibles

%
ocupació

Hores
disponibles

%
ocupació

Sala blava

75

40

17

15

Sala Arts Marcials

75

23

17

12

Pista poliesportiva

75

86

17

65

Esquaix (4)

400

60

84

24

Aula

75

25

17

34

Sala tennis de taula

75

20

17

10

Sala d'aeròbic i esgrima

75

55

17

35

Gimnàs

75

38

17

25

PISTES EXTERIORS

Bàsquet (1)

70

40

17

15

Futbol sala

70

35

16

20

Tennis (2)

140

56

34

28

Camp d'herba

70

60

16

85

Màxim usuaris

% ocupació

Màxim usuaris

% ocupació

Sales de musculació

3.000

70

700

50

Rocòdrom

450

35

102

20

Piscina

2.340

80

504

62

48.20%

33.33%

 

 

     
 
Comienzo de la página
 
      
     
 

USUARIS


* Targeta esportiva: 2.250

* Nombre de tiquets (del 22-5-99 al 20-7-00): 161.000

 

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

ACTIVITATS ESPORTIVES


MODALITAT

Aeròbic

1.226

Balls de societat

313

Esgrima

106

Gim. de manteniment

92

Judo

151

Kung – fu

110

Natació 3 dies

560

Natació 2 dies

276

Tennis

400

Tir amb arc

18

TOTAL

3.252

 

 

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

CURSOS DE FORMACIÓ


MODALITAT

VI Jornades Tecnicopràctiques d'Iiniciació als Esports Col·lectius

Futbol sala

39

Natació recreativa

43

Voleibol

21

Bàdminton

77

Dietes

14

Pilota valenciana

25

Handbol

12

La columna vertebral en l'esport

Aeròbic

17

Salvament i socorrisme

64

Esquena

29

Condicionament físic

5

Jocs i esports alternatius

492

TOTAL

405

 

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

PARTICIPACIÓ EN LLIGUES INTERNES


ESPORT

EQUIPS

INSCRITS

TOTAL PARTICIPANTS

Escacs

22

22

Lliga Bàdminton

13

13

Bàsquet femení

4

40

40

Concurs triples

76

76

Torneig 3x3 bàsquet

22

85

85

Torneig 3x3 futbol

10

40

40

Bàsquet masculí

18

180

180

Frontennis

8

16

16

Futbol sala femení

12

122

122

Futbol sala masculí

97

970

970

Futbol-7

117

1.400

1.400

Rem

26

26

Esgrima

30

30

Handbol masculí

4

40

40

Rugbi

2

56

56

Esquaix

25

25

Tennis dobles

16

32

32

Tennis

52

52

Tennis de taula

35

35

Voleibol

13

78

78

Voleibol de platja

30

60

60

TOTALS

353.

3.398

3.398

 

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

ESCOLA D'ESTIU

 

En l'edició de l'Escola d'estiu de l'any 2001 van participar un total de 236 xiquets i xiquetes.

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

EQUIPS FEDERATS (CLUB ESPORTIU UNIVERSITAT D'ALACANT)


ESPORT

PARTICIPANTS

CATEGORIA    00/ 01

Voleibol femení

17

1a divisió

Hoquei femení

14

1a divisió

Hoquei masculí

22

1a divisió

Futbol sala femení

14

Lliga provincial

Futbol sala masculí

17

1a nacional A

rugbi masculí

32

1a autonòmica

Atletisme

5

Campionats autonòmics

Rem

35

Regates nacionals

Busseig

30

Eixides

Vela

12

Regates Universitàries

Esgrima

15

Competicions autonòmiques

TOTAL

         213

Club Esportiu Universitat d'Alacant

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

PARTICIPACIÓ EN COMPETICIONS UNIVERSITÀRIES EXTERNES


GRUP LLEVANT

Universitats participants

  • UNIVERSITAT D'ALACANT
  • UNIVERSITAT DE VALÈNCIA
  • UNIVERSITAT JAUME I DE CASTELLÓ
  • UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE VALÈNCIA
  • UNIVERSITAT DE CASTELLA-LA MANXA
  • UNIVERSITAT DE MÚRCIA
  • UNIVERSITAT MIGUEL HERNÁNDEZ D'ELX
  • UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE CARTAGENA
  • UNIVERSITAT CATÒLICA SAN ANTONIO DE MÚRCIA
  • UNIVERSITAT DE LES ILLES BALEARS
  • UNIVERSITAT CARDENAL HERRERA DE VALÈNCIA

 

LLIGA ZONAL    
566
DEL 4-11-00 AL 31-3-00. Bàsquet femení
Bàsquet masculí
Futbol sala masculí
Futbol sala femení
Futbol masculí
566
CONCENTRACIONS ZONALS    
315
20-01-01 Castelló Camp a través
12
22 i 23-01-01 Elx Rugbi
23
1 i 2-03-01 València

Bàsquet masculí
Bàsquet femení

13
14
1 i 2-03-01 València Futbol masculí
18
7 i 8-03-01 València Esgrima
14
Del 7 al 9-03-01 València Voleibol masculí
Voleibol femení
13
14
Del 7 al 9-03-01 València Futbol-7 masculí
14
8 i 9-03-01 València Judo
10
9-03-01 València Karate
16
9-03-01 València Tae-kwondo
6
8 i 9-03-01 València Frontennis
6
Del 7 al 9-03-01 Sant Joan Handbol masculí
15
10-03-01 Albacete Orientació
15
21 i 22-03-01 Elx Esquaix
6
21 i 22-03-01 Elx Volei de platja
6
22 i 23-03-01 Alacant Futbol sala masculí
Futbol sala femení
13
14
22 i 23-03-01 Alacant Tir amb arc
7
22 i 23-03-01. Múrcia Tennis de taula
8
22 i 23-03-01 Múrcia Bàdminton
7
22 i 23-03-01 Múrcia Escacs
5
05-04-01 Alacant Rem
13
06-04-01 Alacant Vela
13
06 i 07-04-01 Castelló Atletisme
20
XARXA LLUÍS VIVES    
19
28-03-01 Barcelona Handbol masculí
19
CAMPIONATS D'ESPANYA    
105
17 i 18-04-01 Valladolid Camp a través
8
3 i 4-04-01 Madrid

Futbol sala masculí

12
21 i 22-04-01 Valladolid Judo
7
Del 23 al 27-04-01 Lleó Tennis de taula
8
Del 23 al 27-04-01 Burgos Bàdminton
5
28 i 29-04-01 Burgos Karate
8
28 i 29-04-01 Burgos Tae-kwondo
4
28 i 29-03-01 Aranda de Duero Orientació
4
Del 30-04 al 03-05-01 Valladolid Esquaix
4
Del 30-04 al 01-05-01 Valladolid Tir amb arc
5
Del 2 al 5-05-01 Salamanca Escacs
5
Del 2 al 5-05-01 Salamanca Volei de platja masculí
3
Del 2 al 5-05-01 Salamanca Tennis
4.
Del 4 al 5-05-01 Béjar Triatló
5
Del 4 al 5-05-01 Salamanca Atletisme
9
De l'11 al 17-06-01 Múrcia Futbol sala PAS
14

 


* Concentracions zonals Grup Llevant

ESPORT
PREMIS
Esquaix 2n David Penalva
Judo 1r Antonio Rodero
1r Verónica Torres
Karate 1r Antonio Montero
2n Daniel Oliver
3r Fco. Rafael Fernández
3r Juan Edison
2n Nerea Matellanes
3r Paquibel Soler
Volei de platja 2n classificat
Esgrima 1r Equips Floret femení
1r Equips Esquena femení
Futbol sala masculí 2n classificat
Tennis de taula 2n José A. Brotons
3r Fernando Bermejo
2n Equips masculí
3r Equips femení
Frontennis 2n Equips femení
Rem 2n Equips masculí
Atletisme 1r Blanca González (400 M.T.)
1r Blanca González (400 M.L.)
2n Cristina Jiménez (10 km. Marxa)
3r M. Dolores Marco (5 km. Marxa)
3r Alejandra Serrano (Martell)
3r Carmen Martínez (Javelina)
2n Manuel González (400 M.L.)
2n Carlos Gutiérrez (5.000 M.L.)
2n José Murillo (Altura)
2n Ecija Martínez (Pes)
Tae-kwondo 1r Juan R. Beltran
1r Bibiana García
3r Nerea Sánchez
3r Equips femenins
Orientació 1r Esther Gil
2n Emili Sellés
3r Equips masculí
Handbol 2n classificat
Futbol-7. 2n classificats
Tir amb arc 2n Silvia Alonso
3r Paloma González
3r Juan Carlos Martín

 

* Campionats d'Espanya

 

ESPORT

PREMIS

CAMP A TRAVES

4t Antonio Patón
6 Equip Masculí de 41
15 Equip Femení de 29

JUDO

1r ANA CARRASCOSA
3r VICENTE FERRANDIZ

BADMINTON

3r LUCIA TAVERA
3r DOBLES MIXTS
3r EQUIPS

TIR AMB ARC

6è SILVIA ALONSO

VOLEI DE PLATJA

6è CLASSIFICAT

ATLETISME

1r PEDRO A. ESTESO (1.500 M.L.)
4º ANA BLANCA (400 M.T.)
4º ANTONIO PATON (3.000 M.L.)
5º MANUEL GONZALEZ (400 M.V.)

FUTBOL SALA PAS

3r CLASSIFICAT

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

ESDEVENIMENTS ORGANITZATS

ESCACS

I TORNEIG SOCIAL UNIVERSITAT D'ALACANT

FUTBOL SALA

TORNEIG NADAL /TREBALL SOCIAL – PAS

ESCACS

II TORNEIG SOCIAL D'ESCACS

HOQUEI

PARTITS AMISTOSOS ENFRONT DE L'IMPERIAL COLLEGE MEDICAL SCHOOL, LONDON UNIVERSITY

HOQUEI
FUTBOL-7.
FUTBOL SALA
VOLEIBOL

VISITA DEL COL·LEGI SANT GREGORI DE BARCELONA I PARTITS ENFRONT DE LA UNIVERSITAT D'ALACANT I ESCOLES MUNICIPALS DE SAN VICENTE

RUGBI

TORNEIG DE L'AMISTAT

HOQUEI

PROVES DE LES XXIV HORES ESPORTIVES DEL EXCM. AJUNTAMENT DE SANT VICENT DEL RASPEIG

FUTBOL SALA

TORNEIG 3 x 3.

BÀSQUET

TORNEIG 3 x 3.
CONCURS DE TRIPLES

HOQUEI

VISITA COL·LEGI SANT PAUL SCHOOL DE BARCELONA

FUTBOL SALA

LLIGA ZONAL UNIVERSITÀRIA 2ª FASE

TIR AMB ARC

LLIGA ZONAL UNIVERSITÀRIA CONCENTRACIÓ

RUGBI

TORNEIG RUGBI-7

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

ALTRES CENTRES DE LA UNIVERSITAT QUE UTILITZEN LES INSTAL·LACIONS ESPORTIVES


CURSOS

Departament Psicologia de la Salut 2 cursos d'Estratègies Psicològiques en Relacions Afectives
Secretariat de Cultura Curs de Dansa Oriental
Taller de Dansa Contemporània
Curs Formació Vocal
Curs Perfeccionament de Formació Vocal
2 Tallers Narració Oral
Aula de Teatre
Aula Teatre Clàssic
Sèneca Teatre
E.U. Treball Social Curs "Quan el treball et crema: Com prevenir i fer front la Síndrome de Burnout"
Universitat Permanent Curs d'Esquena
Curs de Gimnàstica
Filologia Anglesa Tècniques Dramatització
Facultat d'Educació Especialista Educació Infantil
Especialista Educació Física
Formació Rítmica i Dansa
Escola d'Infermeria Curs Resposta Humana al Moviment
Humanitats Psicologia Bàsica - Relaxació
Treball Social Curs Sexualitat Autocontrol Emocional
Secretariat de Llengües Modernes Curs Inicial Tai-txi
Curs Intermedi Tai-txi

 

ACTIVITATS ESPORTIVES

PAS. UNIVERSITAT CPD Futbol sala
AGEVAL SERVEIS Futbol-7
SIBID CIÈNCIES Futbol sala
Lliga futbol sala
Dept. Expressió Gràfica Futbol-7.
Secció Sindical CCOO Futbol sala
Dept. Dret Civil Futbol-7
Facultat Filosofia i Lletres Bàsquet
Equip PAS Universitat Entrenaments equip futbol sala
Facultat de Ciències Torneig Sant Albert Magne
Escola d'Infermeria Torneig Patró
Escola Universitària Ciències Empresarials Torneig Patró
E.U. Relacions Laborals Torneig Patró
Escola Politècnica Torneig Patró
Magister Lucentinus Futbol-7

 

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

ENTITATS EXTERNES QUE FAN ESDEVENIMENTS EN LES INSTAL·LACIONS DE LA UNIVERSITAT


CREU ROJA Curs Socorrisme Aquàtic
Futbol Sala
Proves Capacitació Curs Salvament
BALLET DE CÀMERA D'ALACANT Assaig ballet
ASSOCIACIÓ AMICS FUTBOL-7 LA CAIXA Futbol-7
SESTIBALSA Futbol-7
CLUB BÀSQUET SANT BLAI Torneig X Aniversari
ORGANITZACIÓ ESPANYOLA DE WING TSUN 2 Cursos de Formació
FEDERACIÓ HOQUEI COMUNITAT VALENCIANA Entrenament Selecció Autonòmica
SUB-18 Masculina
Entrenaments Tecnificació SUB-21 masc.
SOCIETAT CULTURAL ESPORTIVA CAROLINES Entrenaments Equip Senior Masculí Bàsquet
PATRONAT MUNICIPAL D'ESPORTS SANT VICENT DEL RASPEIG

Entrenaments Club Natació Sant Vicent
Gimnàstica Rítmica
C.D. Espanyol de Sant Vicent Futbol
ADESAVI Bàsquet

EXCMA. DIPUTACIÓ D'ALACANT
CONSORCI DE BOMBERS
Proves Físiques de les Oposicions
ORGANITZACIÓ NACIONAL DE CECS Entrenaments de Natació
Jocs Esportius Escolars
IBERCAJA Activitats Esportives
JAVIER CANTORAL Futbol Sala
FEDERACIÓ DE KARATE DE LA COMUNITAT VALENCIANA Curs Tècnic de Kung-Fu
Curs de Choy Lee Fut - Aplicació Tècnica de Pal Curt
FEDERACIÓ D'ESGRIMA DE LA COMUNITAT Campionat Autonòmic d'Esgrima
Rànquing autonòmic
ASCENSORS ORONA Futbol-7.
FEDERACIÓ ALACANTINA FUTBOL SALA

Lliga Futbol-7
Lliga Futbol sala

AMBIGEST Futbol sala
ORGANITZACIÓ EUROPEA DE WING-TSUN Curs de Formació
ELX CLUB NATACIÓ Entrenaments natació
PEMARSA Futbol-7
OAMI Torneig Futbol sala
I.E.M. Francesc Gil Natació
ALACANTINA DE PARAMENT I PLÀSTIC Futbol-7
CLÍNICA MARE NOSTRUM Lliga Provincial Futbol Sala
C.D. SPORTING SALESIANO Lliga Autonòmica Handbol
FEDERACIÓ VOLEIBOL C. VALENCIANA

Concentració infantil masc. i fem.
Curs d'entrenadors

CEU RUGBI CLUB Lliga Autonòmica rugbi
VALENCIANA DE CIMENTS Lliga 1a B Nacional
TRESORERIA SEGURETAT SOCIAL Entrenaments equip futbol sala
MIMAROCHI SPORT Monogràfics de Step i Salsa
BAÑOS NEVA Lliga futbol sala
ASSOCIACIÓ KING FU FEK Exàmens de Grau
ALACANT C.F. Entrenament Primer Equip
REPSOL BUTÀ Futbol- 7
PROJECTE ARIDANE Curs Formació
FEDERACIÓ DE SALVAMENT I SOCORRISME DE LA COMUNITAT VALENCIANA Curs de Salvament
C.D. PALAMÓ Entrenaments Futbol Sala Juvenil
BANC D'ALACANT Futbol-7

 

 
 
 
 
 
 Comienzo de la página
 
     
 
  
 
 

 

Secretariat d'Esports

Instal·lacions, serveis, campionats i esdeveniments esportius

Club Esportiu Universitat d'Alacant